RELACJA

Zapraszamy na filmową relację z naszej wyprawy offroadowej w Alpy Wschodnie.

 


INFORMACJE PRAKTYCZNE

Kempingi we Włoszech są… tam gdzie jest dużo turystów, w górach jest już słabo – trzeba wcześniej namierzyć sobie kilka w okolicach gdzie się poruszamy i mieć je w zanadrzu.

Kempingi drogie, choć standard fajny. Średnio po 10E za osobę plus 10-15E za plac pod namiot i samochód. Na kempingach czysto, ciepła woda bez problemu, fajne łazienki, bardzo często dostępna pralnia z pralką automatyczną i suszarką, czasem również kuchnia z gazem, lodówką i garami.

Miejsca godne polecenia, również w przypadku wyjazdów plaskatym to:

– kemping Serenissima – doskonałe miejsce wypadowe na wycieczki do Wenecji. Kemping cichy, czysty, wyposażony właśnie w ową kuchnię dostępną dla wszystkich. Sprzed kempingu odjeżdża autobus miejski bezpośrednio do Wenecji (koszt 2,60E, 20 min jazdy). Autobusy jeżdżą od 5 rano do północy

http://www.campingserenissima.com/en

– Nad jeziorem Garda – kemping w miejscowości LIMONE – kemping Nanzel. Przecudnie położony – zrobiony tarasowo – czyli poszczególne miejsca pod namioty są ułożone piętrowo. Można rozbić namiot 2 metry od jeziora. Pomimo, że tuż obok przebiega droga dookoła jeziora, jest cicho, czysto, bardzo fajny klimat. No i kąpiele w jeziorze. A dookoła góry.

http://www.campingnanzel.it/

– Gorąco polecam też kemping EKAR – to już w górach. Żona właściciela jest Polką od 26 lat mieszkającą we Włoszech. Bardzo fajne miejsce, cichutkie, na uboczu, a Pani Ania przemiła, dodatkowo potraktowała nas miłym rabatem.
Obejrzyjcie sobie koszulki biatlonistów w recepcji, mają wszystkie podpisy polskiej reprezentacji.

http://www.campingasiagoekar.com

LPG w Austrii dostępny szczątkowo – wszystkich stacji jest ze 60, jeśli już jedziemy w kierunku Włoch to najlepiej przez Griffen – tam jest LPG na stacji BP, wcześniej mamy stację po stronie Czeskiej tuż przed granicą z Austrią w miejscowości Mikulov – na stacji Shell. Cena litra w Austrii – 0,849E więc drogo.

We Włoszech lpg w bród – praktycznie każda większa stacja ma LPG (GPL), cenowo też dużo lepiej – średnio 0,69-0,71E. Paliwo Pb w cenach bardzo podobnych do naszych – wychodzi około 5,80 PLN za litr. Jedna uwaga – Włosi sjestują na potęgę – od 14.30 (czasem nawet 13.00) do 16.30 nie zatankujemy LPG, bo stacje przechodzą w tryb SELF samoobsługi z płatnością w automacie. Natomiast nie ma problemu z zaworem tankowania – te same co w PL, a jakby co każda stacja jest przygotowana z pełnym zestawem przejściówek.

W Austrii obowiązuje winieta na wszystkie drogi – 10-dniowa koszt około 15E, we Włoszech płacimy tylko za autostrady – tak samo jak u nas, za przejechane odcinki – natomiast jest cholernie drogo.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Shares

Explopedia.net

Shares